Dacia Duster s novou tváří

Automobilka Dacia se rozhodla popřít tvrzení, že tato rumunská značka a luxusní výbava nejdou dohromady. A co z toho vzniklo? Možná i změníte názor.

Asi budete souhlasit s tvrzením, že Dacia Duster není žádné SUV typu BMW X6. Je to poctivý dělník, u kterého vás při ceně okolo čtvrt milionu nemusí mrzet nějaký malinkatý škrábanec nebo průjezd zablácenou polní cestou.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Pořádného drsňáka z něj ale můžete udělat, stačí k tomu paket od indického tunera DC Design, který celé auto zahaluje do černé. A to včetně předních světlometů, což dost podstatně mění přívětivou tvář rumunského auta. Sám úpravce dál vyzdvihuje leštěné prahy, matný lak a disky vlastní výroby.

V luxusní obývák se proměnil interiér původně zaplněný levnými plasty. Je libo dřevo, kůži a pořádnou multimediální výbavu? Je tady. Dvojice cestujících vzadu se může zabavit dvojicí tabletů v hlavových opěrkách.

Vůbec cestujícím vzadu byla věnována velká péče, hoví v samostatných křeslech, polohovatelných v šesti směrech. Poslední nezodpovězenou informací zůstává cena, která je 6400 dolarů, tedy asi 130 000 Kč.