Datsun vyjde z platformy Lada Granta

O obnovení značky Datsun, jsme vám již psali. Aliance Renault-Nissan chce vyrobil levnou značku. Chystaný Datsun bude vystavěn na platformě Lada Granta. 

Sedan Granta používá větší část techniky z hatchbacku Kalina. Levné díly pomůžu snížit cenu chystaného auta na minimum. V plánech jsou zatím dva modely Datsun, jejich vzhled zatím není známý, jeden z nich však bude sedanem.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Podle dřívějšího prohlášení výkonného viceprezidenta Nissanu Colina Dodgeho však budou mít Datsuny svébytné karoserie i kabiny. Také motory pro Datsun vyvine ruská automobilka AvtoVAZ, která nabízí vozy značky Lada a která je ze čtvrtiny vlastněna aliancí Renault-Nissan. V příštích letech se však francouzsko-japonský koncern stane většinovým vlastníkem AvtoVAZu.

Pro Datsuny jsou v plánech zážehové i vznětové jednotky. Vozy značky Datsun se budou vyrábět v továrně AvtoVAZu v ruské Togliatti a v novém závodě v Indonésii. Automobily budou primárně určeny pro rozvojové trhy, jejich cena se bude pohybovat mezi 3.000 a 5.000 americkými dolary (57.000 až 96.000 korunami) v závislosti na výbavě.

Datsun bude po Ladě a Dacia další levnou značkou aliance Renault-Nissan, což může naznačovat konkurenční boj uvnitř koncernu.