Volkswagen má v rukávu novou značku

Volkswagen zanedlouho představí novou levnou značku. Automobilka si totiž začala uvědomovat, že nepokrývá cenovou politiku vozů jako například Dacia. Nyní přichází z Wolfsburgu zprávy, že premiéra bude brzy.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Na rostoucí trhy jako je Čína, Indie, ale také do východní Evropy, Ruska, Afriky a Jižní Ameriky by mohla přijít nová značka nabízející cenově dostupné vozy. Patřila by pod koncern Volkswagen. Už se o založení takové značky spekulovalo a nyní se o tom zase mluví.

Důvodem je skutečnost, že současné modely koncernu pomalinku lezou cenovkou do vyšší kategorie a výrobci jako třeba Dacia jsou poměrně daleko. To chce VW změnit a založit značku, která nabídne srovnatelnou cenovou politiku, ale s know-how Volkswagenu. Vyrábět se taková auta budou zřejmě v Číně a na základech Škody Rapid.

Ačkoli se mluví o tom, že by taková značka neměla vozidla prodávat u nás a na západě Evropy, teoreticky by se toho VW bát nemuselo, protože by levná značka image Volkswagenu zřejmě nepoškodila. Podle dostupných informací by se první auto "německé Dacie" mohlo představit v roce 2015.